Správný Ostravák se nikdy nestydí za to odkud pochází! Protože Ostrava je skvělé místo na zemi. Čtěte dále, abyste si připomněli proč…

1. Jsme (opravdové) město kultury

Titul hlavního města kultury 2015 jsme možná prohráli, ale nebyli bychom to my, kdybychom to nechali jen tak. Takže Ostrava se do toho jako vždy obula a udělala si to po svém. Díky tomu můžeme chodit na nezávislé koncerty do Docku, promítání filmů v Cooltouru, soutěže Slam Poetry do Staré Arény, mít Festival v ulicích a stále populárnější festival elektronické hudby Beats for Love, který letos opět povyrostl. V neposlední řadě máme to štěstí, že hned pod nosem máme vyhlášené Colours of Ostrava. Stálici mezi festivaly, na který slyší už nejen Evropa, ale celý svět. Nedávno také proběhla akce „Zažít Ostravu jinak“, kde jste v „malé Kodani“ mohli pomoci vyrábět osobité lavičky, město z krabic, nebo si koupit některou z dobrot, kterou Ostraváci připravovali ve stáncích na ulici. Ostrava je zkrátka město, kde to žije!

2. Ostrava je město módy

14Ostrava byla vždycky městem, kde šlo drahé zboží a móda na odbyt. Doby slavného domu „Ostravica“ jsou už sice pryč, ale Ostraváci nezapomínají. Byly doby, kdy jsme mohli lepší značky sehnat jen v Praze či Brně, ale už i my si můžeme užít luxus značek, které dnes pod jednou střechou ukrývá nově postavené obchodní centrum Forum Nová Karolina. Ostravákům rozhodně nehrozí, že by neměli styl!

3. V Ostravě se nebudeme nikdy v noci nudit

IMG_0378Kdo zná Ostravu (i ten kdo ji nezná) si hned představí Stodolní. Ale my z Ostravy jsme si už zvládli rozšířit repertoár míst, kam se jít pobavit. Například znovu otevřený klub Fabric na Plynární ulici, který neustále láká více a více lidí na svůj našlapaný program plný tuzemských i zahraničních DJ a umělců nebo nový music klub Nová Venuše na ulici Dr. Martínka, který zaujme svým interiérem. A i přestože nám zavřeli,  všemi Ostraváky milované, „Dílo“ na kuřím rýnku, nepláčeme nad „rozlitým pivem“ a hledáme si zábavu dál a dál! Kdo má rád trochu adrenalinu, najde zalíbení v populární laserové přestřelce, například s X Lases Game, kam si můžete zajít zařádit se svými přáteli (i nepřáteli).

4. Jsme kraj „razovity“

Stačí říct, že jste z Ostravy a všichni už moc dobře ví, o čem (a o kom) je řeč. Jednoduše není radno si s námi zahrávat. Aura Ostravy nás vždy předchází a nese sebou speciální charisma nezávislosti, odvahy a trochu drsné povahy.

5. A… Ostravské holky

Tohle mluví samo za sebe. Kde jinde byste našli tolik hezkých holek? Nikde na světě!

17819_624230824344519_190401855483694220_n

O autoroví

Jsme dvě kamarádky, které si založily módní blog. Milujeme fotografování, umění, módu a naši krásnou Ostravu!

Related Posts

Kde jinde máš možnost si užít pravou vánoční náladu než na vánočních trzích? Svařák tady teče...

Ostrava je město, kde to žije po celý den, mnohdy i celou noc. Máme pro Tebe pár tipů, kde na to...

Odpovědět